pies zniszczenia

Jak chronić dom przed zniszczeniem przez psa?

Właściciele czworonogów, które na co dzień mieszkają w domu, często mają problem ze zniszczeniami robionymi przez psa. Warto, aby wiedzieli oni, w jaki sposób się przed tym uchronić. Dowiedz się więcej!

Decydując się na przyjęcie psa, jako nowego członka rodziny, właściciel staje przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest ochrona domu przed zniszczeniem przez zwierzaka. Pies może zniszczyć dom na różne sposoby, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można uchronić się przed dodatkowymi kosztami. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

Dlaczego psy gryzą meble?

Szczególnie szczeniaki mają tendencję do gryzienia mebli. Co prawda nie każdy mały pies będzie to robił, ale potrzeba gryzienia pojawia się dosyć często. Powodów gryzienia jest kilka. Najczęstsze z nich jest to, że szczeniak jest w okresie wypadania mleczaków, gryzienie daje mu wtedy uczucie ulgi. Warto więc, aby twój pupil miał wystarczającą liczbę zabawek do gryzienia oraz żucia, dzięki temu nie będzie on gryzł mebli.

Psy mogą również gryźć meble z powodu znudzenia. Jeżeli nie mają w ciągu dnia wystarczającej rozrywki, to same będą sobie jej szukały. Najlepiej będzie więc zapewnić psu dużo zabawy podczas spaceru. Pies poprzez gryzienie może również chcieć zwrócić uwagę właściciela. Jeżeli nie będziesz zwracał na niego uwagi przez większość dnia, to może ona zacząć gryźć meble, abyś chociaż przez chwilę się nim zajął. Pamiętaj, aby nie ignorować zwierzaka, zapewnij mu w ciągu dnia sporo uwagi, dzięki temu unikniesz pogryzionych mebli!

Jak ochronić swój dom przed zniszczeniem przez psa?

Kupiłeś sobie drewniane drzwi zewnętrzne z oświetleniem? Musisz uważać, ponieważ pies może się nimi zainteresować i wywołać szkodę, która będzie dla ciebie bardzo kosztowna. Dom należy więc odpowiednio zabezpieczyć. Możesz użyć między innymi specjalnych osłon na drzwi, które sprawią, że twój psiak będzie miał bardzo utrudnione gryzienie i po czasie straci zainteresowanie. Do podłóg można użyć specjalnych lakierów, którym psie pazury nie zrobią żadnej krzywdy.

Przeczytaj również:  Co szkodzi psu?

Pamiętaj, aby wszelkie małe przedmioty wartościowe były poza zasięgiem psa. Jest to ważnie nie tylko z powodu możliwych strat materialnych, ale również dla bezpieczeństwa zwierzaka. Wszelkie kable elektryczne oraz środki chemiczne również powinny znajdować się w miejscu, w którym pies nie będzie miał do nich dostępu.

Jeżeli nie chcesz, by pies dostawał się do części pomieszczeń w twoim domu, to powinieneś trzymać je cały czas zamknięte. Rozwiązaniem są również specjalne bramki, które uniemożliwią psu wejście do danego pokoju, jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Pies potrafi narobić w domu wiele szkód, dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenia, w których znajdują się cenne przedmioty.

Jak zabezpieczyć drzwi przed psem?

Drzwi możesz ochronić przy użyciu specjalnych nakładek. Dzięki nim pies nie będzie miał dostępu do krawędzi, które mógłby gryźć. Tego rodzaju nakładki nie są montowane na stałe, przyczepia się je najczęściej na rzepy. To bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego naprawdę warto w ten sposób zabezpieczyć drzwi w swoim domu. Jeżeli masz w domu drzwi szklane, to musisz bardzo uważać. Nadmiernie podekscytowany pies może je rozbić i zrobić sobie krzywdę. Najlepiej będzie nie udostępniać psu pomieszczenia, gdzie takie drzwi się znajdują, ale nie każdy ma taką możliwość. W ostateczności możesz takie drzwi wymienić lub po prostu bardzo pilnować swojego pupila i nauczyć go, że skakanie na drzwi nie jest mile widziane.

Bezpieczeństwo psa w twoim domu

Właściciel psa powinien zwracać uwagę nie tylko na bezpieczeństwo mebli oraz innych cennych przedmiotów, ale także na bezpieczeństwo samego czworonoga. Wspominaliśmy już o zabezpieczeniu kabli, środków chemicznych oraz niebezpieczeństwach związanych ze szklanymi drzwiami. Jeżeli twój pies wychodzi na balkon, to również to miejsce powinno zostać dobrze zabezpieczone.

Przeczytaj również:  Jazda samochodem z psem – podstawowe zasady bezpieczeństwa

Zadbaj o to, aby odpowiednio przygotować swój dom na przyjęcie zwierzęcego członka rodziny. Dzięki bezpieczny będzie zarówno on, jak wnętrze mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *