czeka cię wystawa psów

Czeka cię wystawa psów? Zadbaj o swój wygląd!

O wystawach psów rasowych mówi się coraz więcej. Już dawno przestały być sztywnymi i nudnymi imprezami! Poznaj zasady uczestnictwa i sprawdź, jak możesz zadbać o siebie w tak ważnym dniu dla twojego pupila.

W wielu większych miastach często słyszy się o organizowanych wystawach. Przeciętny człowiek, który zupełnie nie jest zainteresowany tym tematem, nie wie jak one wyglądają. Przyjęło się mówić o snobistycznej atmosferze i wyraźnym wywyższaniu się przez wszystkich. W naszym artykule pragniemy odczarować tę niechlubną opinię. Dowiesz się, jak naprawdę wyglądają wystawy i kto może wziąć w nich udział. Podpowiemy ci również, jak możesz dodać sobie pewności siebie, przywiązując większą wagę do wyglądu.

Czy każdy pies może wziąć udział w wystawie?

To, jaki pies może brać udział w wystawie, uzależnione jest od samego jej rodzaju. Powstaje wiele lokalnych imprez w mniejszych miejscowościach (i nie tylko), które poświęcone są np. ukochanym kundelkom. Profesjonalne skupiają się często na dowolnej rasie (np. pudlach) lub są bardziej uogólnione. Nie każdy czworonóg może wziąć udział w takim wydarzeniu. Co jest potrzebne? Oto najważniejsze aspekty kwalifikujące psy do udziału:

  • posiadanie rodowodu lub metryki, która uprawnia do jego wyrobienia;
  • rejestracja w najbliższym oddziale Związku Kynologicznego – pies otrzymuje status członka, co uprawnia was do wzięcia udziału w wystawie.

Jak przygotować pupila do wystawy?

Każda wystawa ma określone kategorie, do których należy dopasować swojego psa. Wszystkie informacje zawarte są na głównej stronie Związku Kynologicznego w Polsce. To właśnie za jej pośrednictwem należy uiścić określoną opłatę – inną dla każdego rodzaju wystawy. Następstwem tego jest nadanie psu konkretnego numeru. Każdy uczestnik otrzymuje indywidualne zalecenia od organizatorów. Jak przygotować psa na to wydarzenie? Obligatoryjną kwestią jest szczepienie na wściekliznę wraz z potwierdzeniem z miejsca, w którym zostało wykonane. Kolejną tak samo ważną kwestią jest oczywiście wygląd czworonoga. Warto zadbać również o własny, który doda ci odwagi, np. Tresor – perfumy od Lancome w tej odsłonie to ciekawa propozycja.

Przeczytaj również:  Ciąża u psa - co warto wiedzieć?

Na czym polegają popularne wystawy dla psów?

Wystawy psów organizowane w Polsce zrzeszają mniejszą liczbę osób i są bardziej kameralne. Jednak istnieją zasady, do których ty i twój pupil musicie się dopasować. Każdy uczestnik otrzymuje na starcie numer potrzebny do weryfikacji. Wystawa przebiega w dwóch głównych etapach:

  • prezentacji psa na wybiegu, gdzie ocenie podlega poruszanie się, pewny krok, uniesiony ogon – wybiegów może być kilka, gdzie każdy skierowany jest m.in. dla konkretnej rasy, płci czy nawet wieku psa;
  • przyjrzenie się psu z bliska na specjalnym stoliku – brany pod uwagę jest każdy szczegół (umaszczenie, sierść, uzębienie i inne cechy).

Bądź odważna na wybiegu – zadbaj o swój wygląd

Pies nie idzie po wybiegu sam – potrzebny jest opiekun lub opiekunka. Warto więc zadbać o wygląd na tak ważnym wydarzeniu. Ubiór powinien być dość elegancki, ale przy tym wygodny i niekrępujący ruchów. To samo tyczy się obuwia. Zwróć uwagę na makijaż. W wystawie psów biorą udział fotografowie i reporterzy z profesjonalnym sprzętem. Każdy chce wyglądać dobrze na zdjęciach, a zwłaszcza panie, prawda? Postaraj się więc ujednolicić skórę za pomocą podkładu, zmatowić newralgiczne miejsca i dodać świeżości z pomocą różu. Spojrzenie podkreśli kredka do oczu Lancome, a na usta możesz zaaplikować subtelną pomadkę.

Zawalcz ze swoim psem o najlepszy tytuł na wystawie! Twoja pewność siebie pomoże ci przezwyciężyć tremę i pokonać wybieg z ukochanym pupilem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *