Bilet dla psa PKP- by nasz pupil podróżował z nami

Bilet dla psa PKP- by nasz pupil podróżował z nami

Podróże pociągami są z pewnością świetnie nam znane. Wiele osób wskazuje na fakt, że o wiele bardziej docenia sobie właśnie takie podróże pociągiem, ze względu na ich niesamowity klimat i wyjątkowość. Okazuje się, że nie musimy już rozstawać się w podróży z naszym pupilem. Wobec tego bilet dla psa PKP- co warto wiedzieć?

Czy pies może podróżować koleją?

Podróże koleją to chyba jeden z najbardziej klimatycznych sposobów na to, by udać się w wyznaczone miejsce. Pociągi, szczególnie te, w których mamy do czynienia z wieloma przedziałami i tradycyjnymi siedzeniami, stwarzają nam warunki nie do podrobienia. Wobec tego bardzo chętnie wybieramy właśnie starą, dobrą i polską kolej, zamiast nowoczesny i luksusowych statków powietrznych. Z pewnością każdy z nas zgodzi się z tym, że moment w którym pociąg sunie po torach, a spod jego szyn wydobywa się tradycyjny i charakterystyczny stukot, jest prawdziwie magiczny i wyjątkowy. W podróży pociągami doceniamy również fakt, że bilety są po prostu tanie. Jednak jak przedstawia się sytuacja w momencie, kiedy planujemy się w podróż wybrać z naszm ukochanym czworonogiem? Okazuje się, że wakacje to czas wzmożonych podróży pociągami, a także niestety i porzucania swoich pupili. Często nie jesteśmy w pełni świadomi tego, gdzie możemy ich zabrać i ile będzie nas to kosztowało. W efekcie pieski, które tak wiernie towarzyszyły nam przez całe życie, stają się obywatelami schroniska i gasną w oczach z tęsknoty za swoim właścicielem. Jak donosi potral https://travelers.pl/, okazuje się, że nasz kochany pupil może bez problemu podróżować koleją! W efekcie nie musimy go już zostawiać samego, a nasz piesek z pewnością będzie cieszył się tym, że może on towarzyszyć swojemu właścicielowi lub właścicielce w tak wyjątkowej podróży. Pamiętajmy jednak, że za psa w kolei polskiej trzeba będzie uregulować odpowiednią opłatę, a także odpowiednio siebie i swojego pupila do takiej podróży przygotować.

Przeczytaj również:  Karma dla psów - dobra cena, wysoka jakość, udane zakupy

Bilet dla psa w PKP- ile on kosztuje?

Bilet dla psa PKP jest jedną z podstawowych kwestii o które musi zadbać właściciel. Jest on bowiem niezbędny do tego, by nasz pupil mógł rzeczywiście „legalnie” podróżować i mieć swoje miejsce w pociągu. Niemniej jednak zwykle zastanawiająca jest cena takiej przyjemności dla naszego czworonoga? Otóż okazuje się, że zabranie ze sobą pieska w podróż wcale nie nadweręży znacznie naszego budżetu. Dlaczego? Opłata za bilet dla pupila jest całkowicie zryczałtowana i bez względu na to, na jakiej trasie mamy podróżować i ile będzie ona wynosiła kilometrów, za każdym razem właściciele czworonogów zapłacą nie więcej niż 15 złotych i 20 groszy. Czy to dużo? Z pewnością nie jak na obecne realia. Niemniej jednak to nie pieniądze powinny odgrywać tu znaczącą rolę, a jedynie powinniśmy cieszyć się tym, że nawet w dalszej podróży, możemy mieć przy sobie naszego pupila i wiernego towarzysza.

Jak przygotować psa na podróż koleją?

Wspomniane już zostało, że psa można zabrać ze sobą w podróż koleją, jednak muszą być przestrzegane konkretne zasady, odnośnie podróży pupila. Jakie? Otóż przede wszystkim piesek przez cały czas pobytu w pociągu musi mieć w pełni zapiętą smycz i znajdować się pod ścisłą kontrolą opiekuna. Co więcej- niestety- przez całą podróż, piesek musi mieć także założony kaganiec. Niemniej jednak z tej reguły wyłączone są szczenięta i pieski, które nie mogą nosić z różnych względów kagańca. Opiekunowie mogą również zdjąć im kaganiec na czas picia bądź na czas jedzenia. Kolejną ważną kwestią jest to, że przed wejściem do pociągu z pieskiem, musimy okazać ważne zaświadczenie lekarskie o tym, że nasz czworonożny przyjaciel jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

My jako opiekunowie nie powinniśmy zapomnieć o tym, żeby zabrać ze sobą do pociągu psie przysmaki, a także, by zapewnić pieskowi długi spacer przed samą podróżą w pociągu. Co więcej, raczej nie dajmy pupilowi zbyt dużej ilości płynów, szczególnie gdy podróż odbywa się na długim dystansie, gdyż mogą pojawić się problemy ze znalezieniem miejsca na toaletę.

Przeczytaj również:  Jakie warzywa warto podawać psom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *