Jak dbac o zeby psa

Jak dbać o zęby psa?

Mocne zęby potrzebne są do jedzenia karmy, chrupania psich smaczków, a także do zabawy gryzakami i szarpakami. Dlatego musisz zwrócić uwagę na uzębienie twojego pupila. Podpowiadamy, jak dbać o zdrowie zębów każdego czworonoga!

Na zębach zwierząt mogą osadzać się pozostałości jedzenia. Z czasem warstwa osadu może doprowadzić do powstania kamienia, a także rozwoju chorób jamy ustnej i całego organizmu. Jest też odpowiedzialna za przykry zapach dochodzący z wnętrza psiego pyska. Warto znać podstawowe zasady prawidłowej higieny uzębienia zwierzaka, aby zapobiec problemom stomatologicznym!

Czy z psem można iść do dentysty?

Regularnie wykonywane przeglądy i zabiegi stomatologiczne to podstawa dbania o zdrowie człowieka. Wiele gabinetów specjalistycznych, np. dentinfo.pl, ma w swojej ofercie komplet profesjonalnych usług, które pomagają zadbać o zdrowy i piękny uśmiech. A jak to jest ze zwierzętami domowymi? Jeśli zaobserwujesz problemy z pobieraniem pokarmu u twojego psa, niechęć do zabaw polegających na ciągnięciu i szarpaniu lub twój pupil doznał urazu mechanicznego, w wyniku którego doszło do uszkodzenia zębów, poszukaj pomocy. W tych sytuacjach należy wybrać się z psem do gabinetu zajmującego się stomatologią weterynaryjną.

Czy psu trzeba myć zęby?

O uzębienie psów domowych powinno się dbać tak samo, jak o zęby ludzi. Osad powstający na powierzchni szkliwa to miejsce rozwoju bakterii, które mogą powodować choroby zwierzaka. Brak higieny jamy ustnej skutkuje brzydkim zapachem z pyska. Czasami też jest przyczyną rozwoju chorób przyzębia, a nawet schorzeń kardiologicznych. Regularne mycie zębów u psa pomaga zapobiec rozwojowi flory bakteryjnej. Dzięki temu nie jest konieczna sanacja jamy ustnej w znieczuleniu lub – w poważniejszych przypadkach – ekstrakcja zębów.

 Jak dbać o zęby psa – preparaty do mycia jamy ustnej

Przeczytaj również:  Pies w domu a dziecko – na co należy się przygotować?

Mimo że mycie zębów kojarzy się z czynnością, którą wykonują ludzie, warto przeprowadzać ten zabieg higieniczny również u zwierząt domowych. Obecnie istnieje wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia jamy ustnej psów. Są to środki w formie płynu dodawanego do jedzenia, żelu nakładanego na dziąsła lub specjalnych past weterynaryjnych. Mycie zębów psa przy pomocy szczoteczki dla zwierząt i specjalnej pasty to bardzo skuteczny sposób pielęgnacji uzębienia.

Jak pielęgnować zęby pupila?

Odpowiednia dieta oraz regularne czyszczenie to podstawa pielęgnacji psich zębów. Pamiętaj, aby nie używać zbyt wiele siły podczas zabaw polegających na szarpaniu. Warto też dawać zwierzęciu do gryzienia specjalne produkty przeznaczone do czyszczenia jamy ustnej. Stosowanie preparatów do mycia zębów u psa może jednak stanowić pewne wyzwanie zarówno dla samego czworonoga, jak i jego właściciela. Ta metoda wymaga stopniowego przyzwyczajania psa.

Powstanie osadu i kamienia na zębach psa można usunąć u psiego dentysty. Codzienna pielęgnacja zębów twojego pupila to sposób na to, aby zapobiec pojawieniu się problemów dentystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *