Co zrobić gdy psu śmierdzi z pyska?

Co zrobić gdy psu śmierdzi z pyska?

Jeśli z pyska Twojego psa często wydobywa się nieprzyjemny zapach, może to być znak, że zwierzę ma ukryty problem medyczny. Powinieneś udać się do lekarza weterynarii, aby wykluczyć inne problemy, takie jak choroby ogólnoustrojowe lub duże nagromadzenie kamienia nazębnego. Lekarz weterynarii może również sprawdzić, czy zwierzę nie ślini się nadmiernie. Należy jednak pamiętać, że przed zastosowaniem domowych metod leczenia należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. W tym artykule omówimy, jak leczyć nieświeży oddech u psów.

Problemy zdrowotne jamy ustnej

Kiedy Twój pies czuje nieprzyjemny zapach z pyska, winne mogą być problemy zdrowotne jamy ustnej. Jeśli zauważysz gnijące jedzenie, nieprzyjemny zapach lub czerwony i suchy pysk, czas zabrać psa do weterynarza w celu dokładnego zbadania. Problemy ze zdrowiem zębów mogą prowadzić do powstawania ubytków, infekcji, a nawet nieświeżego oddechu. Jednak Twój pies powinien mieć neutralny zapach oddechu, aby nie przyciągać uwagi obcych.

Dieta

Nieświeży oddech u psa może być poważnym problemem, ale nie wszystkie przyczyny nieświeżego oddechu są związane z jedzeniem. Niektóre czynniki żywieniowe mogą przyczyniać się do śmierdzącego oddechu u psa, a winowajcą może być karma dla psów zatwierdzona przez weterynarza. Mięso i kości są szczególnym winowajcą. Pokarm ten ma tendencję do utkwiania w zębach psa, co powoduje powstawanie cuchnącego zapachu. Jeśli obawiasz się, że Twój pies ma poważny problem, nie przejmuj się. Istnieje kilka sposobów leczenia nieświeżego oddechu u psa.

Nietolerancje pokarmowe

Jeśli z pyska Twojego psa wydobywa się nieprzyjemny zapach, możesz zastanawiać się, co jadł. Jeśli jest to na przykład zapach ryby, może to oznaczać, że pies cierpi na nietolerancję pokarmową. Może to być jednak również związane z zębami. Infekcja lub owrzodzenie zębów może powodować nieprzyjemny zapach. Jeśli pies nie ma żadnych objawów infekcji zębów, możesz wypróbować gryzaki dentystyczne lub nawet żucie miętówek. Jeśli jednak zauważysz, że oddech Twojego psa jest nadal cuchnący, powinieneś udać się do lekarza weterynarii w celu postawienia właściwej diagnozy.

Przeczytaj również:  Ciąża u psa - co warto wiedzieć?

Alergie

Jeśli z pyska Twojego psa stale wydobywa się nieprzyjemny zapach, może to być oznaką większego problemu zdrowotnego. W takim przypadku warto udać się do lekarza weterynarii, aby wykluczyć choroby zębów i inne poważniejsze dolegliwości. Jeśli oddech Twojego psa ma nieprzyjemny zapach, może to oznaczać, że w jego jamie ustnej odkłada się kamień nazębny, dziąsła są podrażnione lub występuje choroba ogólnoustrojowa.

Rybi oddech

Jeśli zauważysz, że z oddechu Twojego psa wydobywa się rybi zapach, może to świadczyć o chorobie. Jeśli z oddechu Twojego psa wydobywa się rybi zapach, powinieneś zasięgnąć porady lekarza, ponieważ poważniejsze problemy mogą wymagać bardziej agresywnego leczenia. Na szczęście istnieją proste sposoby leczenia tego problemu, takie jak smakołyki Fresh Breath Treats. Jeśli jednak problem nie ustępuje, konieczna może być konsultacja z lekarzem weterynarii.

Uszkodzenie jamy ustnej

Oddech psa może być niewiarygodnie nieprzyjemny. Jeśli zauważysz, że Twój pies łapie się za pysk i ma nieprzyjemny zapach, może to być znak, że coś jest nie tak. Nieświeży oddech może być także oznaką większego problemu, na przykład stomatologicznego. Lekarz weterynarii może zdiagnozować przyczynę nieprzyjemnego zapachu i zalecić odpowiednie leczenie. Skontrolowanie psa teraz może pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Zgniły ząb

Jeśli Twój pies ma nieprzyjemny zapach z ust, może to być spowodowane problemami stomatologicznymi. Zapach zgniłego zęba może być spowodowany chorobą dziąseł, owrzodzeniem zęba lub zgniłym zębem. Aby ustalić, czy Twój pies cierpi na któryś z tych problemów, zajrzyj do jego pyska. Ciała obce mogą utknąć między zębami, powodując nieprzyjemny zapach z ust i stan zapalny. Jeśli Twój pies ma skłonność do nieśmiałości, może to być spowodowane zgniłymi zębami.

Choroba wątroby

Jeśli Twój pies ma wyjątkowo nieprzyjemny zapach z pyska, powodem do niepokoju jest choroba wątroby. Jest to nie tylko bolesne i nieprzyjemne, ale może również zagrażać życiu. Poza chorobami wątroby pies może mieć również inne problemy zdrowotne jamy ustnej, takie jak choroby dziąseł, próchnica lub nawet infekcje. W każdym z tych przypadków konieczna jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem weterynarii. Chorobie wątroby często towarzyszą wymioty i biegunka, dlatego jeśli pies ma nieprzyjemny zapach, należy natychmiast zabrać go do weterynarza.

Przeczytaj również:  Ryby dla psa - czy są zdrowym elementem diety?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *