Choroby skóry u psa należą do najczęstszych psich dolegliwości. Większość z nich ma podobne objawy, jednak ich przyczyny są bardzo różne. Choroby skórne mogą wiązać się z zaburzeniami hormonalnymi, mogą być powodowane pasożytami, infekcjami, drażniącymi substancjami lub alergenami. Dzięki codziennej pielęgnacji pupila jesteś w stanie szybko dostrzec początki niemalże każdej skórnej choroby.
Czytaj dalej Choroby skóry u psa – objawy, leczenie, zapobieganieKategoria: Choroby
Choroby z Nietoperza u Psów – Co Musisz Wiedzieć?
Choroby z nietoperza to zakażenia wywołane przez wirusy i bakterie, które mogą przenosić nietoperze. Nietoperze są ważnym źródłem chorób. Choroby z nietoperza zazwyczaj przenoszone są…
Czytaj dalej Choroby z Nietoperza u Psów – Co Musisz Wiedzieć?Tłuszczak u psa – przyczyny, objawy, leczenie
Zauważenie zmian w postaci guzków, zgrubień czy uwypukleń u psa często wywołuje strach i obawę o zdrowie przyjaciela u jego opiekuna. Niewielkie guzy, które podczas dotyku nie wywołują dolegliwości bólowych u zwierzęcia oraz charakteryzują się miękkością i elastycznością nazywane są tłuszczakami. Tłuszczak u psa jest łagodnym nowotworem o charakterze niezłośliwym, który występuje zwłaszcza u starszych psów. Co warto wiedzieć o tłuszczaku u psa?
Czytaj dalej Tłuszczak u psa – przyczyny, objawy, leczenieNużyca u psa – co to za choroba?
Choroby pasożytnicze skóry są bardzo często diagnozowane u czworonogów. Trafne rozpoznanie atakującego psa patogenu daje szanse na wprowadzenie właściwego leczenia, które jest jedyną drogą do pełnej rekonwalescencji. Jedną z dolegliwości pasożytniczych, która wywoływana jest przez roztocz Demodex Canis jest nużyca. Co warto wiedzieć o nużycy u psa? Jakie objawy świadczą o zakażeniu nużeńcem?
Czytaj dalej Nużyca u psa – co to za choroba?Grzybica u psa – objawy, przyczyny i leczenie
Skóra psa jest bardzo wrażliwa na kontakt z patogenami. Wynika to ze specyficznej lokalizacji naskórka, który pokryty jest gęstą sierścią. Podwyższona temperatura oraz wilgoć są idealnymi warunkami do szybkiej kolonizacji grzybów, które przyczyniają się do rozwoju grzybicy skóry u czworonogów. Jakie objawy świadczą o rozwoju grzybicy u psów? Jak wygląda skóra objęta dermatozą?
Czytaj dalej Grzybica u psa – objawy, przyczyny i leczenieZaćma u psa – przyczyny, przebieg i leczenie
Zaćma to podstępna choroba oczu, którą można jednak leczyć. Percepcja wzrokowa psa jest nastawiona na poszukiwanie jedzenia. Musi być w stanie wchłonąć nawet najmniejszy ruch, zarówno w dzień, jak iw nocy. Jeśli pies traci wzrok, wpływa to na całe jego życie.
Czytaj dalej Zaćma u psa – przyczyny, przebieg i leczenieNosówka u psa – objawy, zapobieganie i leczenie
Nosówka u psa to poważna choroba, która może zakończyć się nawet trwałymi uszczerbkami na zdrowiu pupila i jego śmiercią. Jest wysoce zakaźna, o dużym odsetku śmiertelności. Najbardziej narażone na chorobę są szczenięta między 3. a 6. miesiącem życia oraz starsze psy z obniżoną odpornością. Jedyną skuteczną metodą zapobiegania nosówce są szczepienia ochronne.
Czytaj dalej Nosówka u psa – objawy, zapobieganie i leczeniePchły u psa – co warto wiedzieć?
Pojawienie się nagłych zmian w zachowaniu psa zawsze prowadzi do pojawienia się obaw o jego zdrowie u właściciela. Jedną z najpopularniejszych dolegliwości, którą można spotkać u czworonogów jest zakażenie pchłą psią. Inwazja pchły u psiaków jest bardzo często bagatelizowana, co może doprowadzić do rozwoju innych, groźnych chorób. Co warto wiedzieć o zakażeniu psią pchłą?
Czytaj dalej Pchły u psa – co warto wiedzieć?Zapalenie ucha u psa – objawy i leczenie
Zwykle za najczęstszą przyczynę pojawienia się stanu zapalnego ucha u psa, uważa się wilgoć. Nie da się ukryć, że uszy czworonoga wymagają specjalnej pielęgnacji i troski, a co najważniejsze regularnego czyszczenia. Jak objawia się zapalenie ucha u psa i jak je leczyć?
Czytaj dalej Zapalenie ucha u psa – objawy i leczenieRopiejące oczy u psa – przyczyny i sposoby leczenia
Zwykło się mówić, że oczy psa mogą zdradzić nam wiele tajemnic. Bez wątpienia jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe, gdyż z oczu naszych pupili możemy wyczytać nie tylko emocje, ale również problemy zdrowotne. Tak więc dlaczego ropieją oczy u psa i jak to leczyć?
Czytaj dalej Ropiejące oczy u psa – przyczyny i sposoby leczenia